W twoim kuferku:

książek: 0

wartość: 0,00 zł

w kuferku

Przesyłka kurierska

Polska sekcja IBBY

SBP.pl

Nagrody

Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2018

Bez piątej klepki autorstwa Marcina Szczygielskiego z ilustracjami Magdy Wosik to najbardziej wartościowa i najpiękniej wydana książka dla dzieci w wieku 9-12 lat, nominowana przez krytyków literatury dziecięcej i psychologów, WYBRANA GŁOSAMI CZYTELNIKÓW w konkursie Empiku Przecinek i Kropka 2018.

Wśród nominowanych w konkursie książek znalazły się także wydane przez Bajkę: Czarodziejski most Doroty Gellner z ilustracjami Marianny Sztymy oraz Mój przyjaciel niedźwiedź – autorska książka Katarzyny Minasowicz.


Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego i statuetka Koziołka Matołka dla Justyny Bednarek za książkę Pan Kardan i przygoda z vetustasem.

  


Feniks Specjalny 2018 - Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

Dla wydawnictwa Bajka za wydanie książki Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo autorstwa Grzegorza Gortata, z ilustracjami Marianny Sztymy oraz projekt charytatywny „Książka dla Syrii”.

 


Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2017

Florka. Zapiski ryjówki autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel z ilustracjami Jony Jung to najbardziej wartościowa i najpiękniej wydana książka dla dzieci do lat 5, nominowana przez krytyków literatury dziecięcej i psychologów, WYBRANA GŁOSAMI CZYTELNIKÓW w konkursie Empiku Przecinek i Kropka 2017.

Wśród DZIESIĄTKI nominowanych w konkursie książek znalazł się także wydany przez Bajkę Pisklak Doroty Gellner z ilustracjami Jony Jung.


Biały Kruk 2017

Internationale Jugendbibliothek w Monachium – największy w Europie ośrodek badawczy nad książką dziecięcą – umieścił Praktycznego pana na prestiżowej liście Białych Kruków, na którą co roku trafiają najlepsze książki z całego świata.

   


IX Konkurs Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej – nagroda główna dla autora i wyróżnienie dla ilustratorki

 


Książki wpisane w roku 2017 na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej:

     


Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2017

Marcin Szczygielski i Magda Wosik (ilustratorka) otrzymali Nagrodę Literacką m.st. Warszawy za książkę Klątwa dziewiątych urodzin.


Książka Roku 2016 – nagroda główna

W konkursie organizowanym przez Polską Sekcję IBBY nagrodę literacką Książka Roku 2016 otrzymał Marcin Szczygielski za Klątwę dziewiątych urodzin – trzeci, znakomity (najlepszy do tej pory!) tom bestsellerowego cyklu o niezwykłych przygodach Mai, ciabci i Monterowej.

Podwójną nominację do nagrody literackiej i graficznej Książka Roku 2016 otrzymał Praktyczny pan autorstwa Roksany Jedrzejewskiej-Wróbel w opracowaniu graficznym Adama Pękalskiego..


Książki wpisane w roku 2016 na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej:


Książka Roku 2015 – wyróżnienie literackie

W konkursie organizowanym przez Polską Sekcję IBBY wyróżnienie literackie Książka Roku 2015 otrzymała Joanna Rudniańska za Bajkę o Wojnie – poruszającą opowieść z ważnym antymilitarnym przesłaniem.

Do nagrody literackiej Książka Roku 2015 był także nominowany Marcin Szczygielski za książkę Tuczarnia motyli.


Grand Prix OZGraf 2014 w kategorii Wydarzenie Wydawnicze

Dla Bajki za książkę Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej z ilustracjami Adama Pękalskiego

Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy Nagroda


Grand Prix OZGraf 2014 w kategorii Książka dla dzieci i…

Dla Bajki za książkę Para-mara autorstwa Jarosława Mikołajewskiego z ilustracjami Pawła Pawlaka

Para-mara Nagroda


VII Konkurs Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej – nagroda główna dla autora i ilustratorki

Tuczarnia motyli


Książki wpisane w roku 2015 na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej:

Tuczarnia motyli Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy


Grand Prix OZGraf 2013 w kategorii Książka dla dzieci i…

Dla Bajki za ważne przesłanie, jakość graficzną i edytorską książki Zielony, Nikt i ktoś autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej z ilustracjami Piotra Fąfrowicza.

Zielony, Nikt i ktoś Zielony, Nikt i ktoś


Książki wpisane w roku 2014 na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej:

O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku Cukrowe miasteczko


Zielona Gąska 2013 – nagroda główna

Nagroda literacka dla Marcina Szczygielskiego za książkę Czarownica piętro niżej, przyznana przez Fundację Zielona Gęś im. K.I. Gałczyńskiego.


Nagroda OZGraf 2012 w kategorii Książka dla dzieci i…

Dla Bajki za ważne przesłanie, jakość graficzną i edytorską książki Król i mgła autorstwa Marii Ewy Letki z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.

Król i mgła Niebieska niedźwiedzica


Książki wpisane w roku 2013 na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej:

Król i mgła Niebieska niedźwiedzica


Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2012

Niebieska niedźwiedzica autorstwa Joanny M. Chmielewskiej z ilustracjami Jony Jung to najbardziej wartościowa i najpiękniej wydana książka dla dzieci w wieku 5-8 lat, nominowana przez krytyków literatury dziecięcej i psychologów, WYBRANA GŁOSAMI CZYTELNIKÓW w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2012.

Wśród DZIESIĄTKI nominowanych w konkursie książek znaleźli się także wydani przez Bajkę Wścibscy Doroty Gellner z ilustracjami Beaty Zdęby.


Biały Kruk 2013

Internationale Jugendbibliothek w Monachium – największy w Europie ośrodek badawczy nad książką dziecięcą – umieścił Wścibskich na prestiżowej liście Białych Kruków, na którą co roku trafiają najlepsze książki z całego świata.


Książki wpisane w roku 2012 na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej:

Bzyk Brzęk Czarusia


Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2011

O, ja cię! Smok w krawacie! autorstwa Magdy Wosik i Piotra Rychela to najbardziej wartościowa i najpiękniej wydana książka dla dzieci w wieku 5-8 lat, nominowana przez krytyków literatury dziecięcej i psychologów, WYBRANA GŁOSAMI CZYTELNIKÓW w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2011.

Wśród DZIESIĄTKI nominowanych w konkursie książek znalazły się także dwa inne wydane przez Bajkę tytuły: Bzyk Brzęk Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel z ilustracjami Jony Jung oraz Leśne Głupki i coś Małgorzaty Strzałkowskiej.


Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2012

Małgorzata Strzałkowska otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy
za książkę autorską Leśne Głupki i coś.

 


Książki wpisane w roku 2011 na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej:


Nagroda Donga 2010 – wyróżnienie

Bajka otrzymała wyróżnienie jury profesjonalnego (dorosłego) w prestiżowym konkursie dla wydawców, którego organizatorem jest Polska Sekcja IBBY. Wyróżniona książka to Diabełek Marii Ewy Letki z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej – piękna, klasyczna i podnosząca na duchu opowieść o oswajaniu odmienności. Książka ta była także nominowana do Nagrody Małego Donga przez jury dziecięce.

Do Nagrody Dużego Donga nominowano również Zająca Doroty Gellner
z ilustracjami Piotra Rychela – za dowcip i absurdalne poczucie humoru.


Zielona Gąska 2010 – nagroda główna

Fundacja Zielona Gęś im. K.I. Gałczyńskiego, organizator konkursu literackiego im. Hermenegildy Kociubińskiej, przyznała Zieloną Gąskę – swoją nagrodę dla książki dziecięcej – Piosence dla Karla Jana Karpia.


Biały Kruk 2011

Internationale Jugendbibliothek w Monachium – największy w Europie ośrodek badawczy nad książką dziecięcą – umieścił Zielonego i Nikta na prestiżowej liście Białych Kruków, na którą co roku trafiają najlepsze książki z całego świata.


Książka Roku 2010 – nagroda główna

W konkursie organizowanym przez Polską Sekcję IBBY nagrodę literacką Książka Roku 2010 otrzymała Maria Ewa Letki za Zaczarowane historie – zbiór opowiadań o tym, co w codziennym życiu dostrzegają tylko najwrażliwsi.

Do nagrody literackiej Książka Roku 2010 była także nominowana Dorota Gellner za książkę Zając.


Pióro Fredry 2010

Podczas 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek Bajka została nagrodzona Piórem Fredry za wydanie Zaczarowanych historii Marii Ewy Letki z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej (w opracowaniu graficznym Ewy Stiasny). Po raz pierwszy w kilkunastoletniej historii tej prestiżowej nagrody Piórem Fredry zostało wyróżnione wydawnictwo dziecięce.


Guliwer w krainie Olbrzymów

Rada Naukowa czasopisma „Guliwer” nagrodziła obiecujące działania Bajki na rzecz rozwoju kultury dla dzieci statuetką Guliwera w krainie Olbrzymów.


Świat Przyjazny Dziecku – wyróżnienie

Seria Bajeczki dla maluszka, którą tworzą mądre i zabawne kartonowe książeczki z wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej i obrazkami malowanymi na płótnie, została wyróżniona w VIII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku, którego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka.

 

Książki wpisane w roku 2010 na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej:


Duży Dong 2009 – nagroda główna + wyróżnienie

Bajka otrzymała nagrodę główną jury profesjonalnego (dorosłego) w prestiżowym konkursie Polskiej Sekcji IBBY dla wydawców za publikację pięknej baśni filozoficznej z ważnym etycznym przesłaniem, czyli za Zielonego i Nikta Małgorzaty Strzałkowskiej z ilustracjami Piotra Fąfrowicza (opracowanie graficzne Ewa Stiasny).

Wyróżnienie jury profesjonalnego otrzymała niebanalna książka Rafała Witka z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej (opracowanie graficzne Piotr Rychel) pt. Julka Kulka, Fioletka i ja – wzruszająca, ciekawie pomyślana, oryginalnie skomponowana i dobrze zilustrowana opowieść, poruszająca problem samotności dziecka pozbawionego domu.


Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2009

Maleńkie Królestwo królewny Aurelki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel z ilustracjami Jony Jung (opracowanie graficzne Piotr Rychel) to najbardziej wartościowa i najpiękniej wydana książka dla dzieci w wieku 5-8 lat, nominowana przez krytyków literatury dziecięcej i psychologów, WYBRANA GŁOSAMI CZYTELNIKÓW w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2009.

Wśród DZIESIĄTKI nominowanych w konkursie książek znalazł się także wydany przez Bajkę Gryzmoł Doroty Gellner z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.


Zielona Gąska 2009 – nagroda główna

Fundacja Zielona Gęś im. K.I. Gałczyńskiego przyznała pierwszą w swoich dziejach nagrodę literacką za książkę dziecięcą – Zieloną Gąskę 2009 – Małgorzacie Strzałkowskiej, autorce Zielonego i Nikta. Specjalne wyróżnienie otrzymał ilustrator, Piotr Fąfrowicz.


Książka Roku 2009 – wyróżnienie

W konkursie organizowanym przez Polską Sekcję IBBY wyróżnienie literackie Książka Roku 2010 otrzymała Małgorzata Strzałkowska za Zielonego i Nikta. Ilustrator książki, Piotr Fąfrowicz był nominowany w kategorii graficznej.

Książka Roku 2009

Do nagrody literackiej Książka Roku 2010 był także nominowany Rafał Witek za książkę Julka Kulka, Fioletka i ja.

Sklep internetowy Shoper.pl