ekoBajka

Co to znaczy ekoBajka?

Jako odpowiedzialny wydawca książek dla dzieci z troską myślimy o przyszłości naszych Czytelników. Opowiadamy się za zrównoważoną produkcją książek dla lepszego świata.

Dlatego:

  • Wydajemy książki starannie i z namysłem, w nakładach, które nie wymagają niszczenia nadwyżek produkcyjnych.
  • Nasze książki są trwałe i wytrzymałe – mogą służyć kolejnym Czytelnikom latami.
  • Drukujemy wyłącznie w Polsce, w drukarniach, które dbają o wysokie standardy środowiskowe.
  • Nie korzystamy z tańszej produkcji w Chinach – ograniczanie śladu węglowego jest dla nas ważniejsze niż zysk.
  • Wybieramy papiery marki ARCTIC PAPER, która jako pierwsza papiernia na świecie otrzymała „zielone wyróżnienie” w postaci Cradle to Cradle Certified® .
  • Nie „wzbogacamy” książek o okładki wypełniane gąbką, brokat, plastikowe pozytywki na baterie ani inne zbędne elementy, które mogłyby stanowić obciążenie dla środowiska, natomiast w żaden sposób nie dodają książkom dla dzieci wartości merytorycznej.

 

„Praca w branży wydawniczej wymaga zaangażowania i cierpliwości. Z publikacją jakościowych książek nie należy się śpieszyć, nie ma nic złego w nieśpiesznym ich wydawaniu – przecież tworzymy je dla dobra całego społeczeństwa. Pamiętajmy, że bardziej empatyczne i uważne podejście do życia i refleksja o nim w literaturze sprawi, że będzie nam się żyło lepiej”. Barbora Baronová,
czeska aktywistka, autorka, redaktorka, kuratorka książek, niezależna wydawczyni, dziennikarka i wykładowczyni uniwersytecka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl