O Bajce

Szanowni Państwo!

 

Bajka to koncept byłych redaktorów naczelnych Świerszczyka i Misia – czasopism, na których wychowały się trzy pokolenia Polaków. Wielu z naszych autorów i ilustratorów współpracuje (lub współpracowało) z tymi pismami.

Wydawnictwo debiutowało jesienią 2009 roku, wprowadzając na rynek kilkanaście premierowych tytułów. Dziś w naszym katalogu jest ich ponad sto! W tym serie wydawnicze dla dzieci w różnym wieku.

Od początku specjalizujemy się w polskiej literaturze dziecięcej z najwyższej półki. Bajki z Bajki to książki znakomicie napisane, pięknie ilustrowane i bardzo starannie wydane. Dopracowane redakcyjnie i wydrukowane z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Uważamy, że nie można oszczędzać na jakości, zwłaszcza gdy dotyczy to dzieci.

Nasze publikacje doceniają różne gremia jurorskie. Bajka jest laureatką wielu nagród, między innymi Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” w konkursie Empiku (aż ośmiokrotnie!), Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, Dużego Donga czy Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Nasze tytuły regularnie trafiają na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na międzynarodową listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium (największy w Europie ośrodek badawczy nad książką dla młodego czytelnika).

Chcielibyśmy, aby sięgając po bajkę z Bajki, rodzice mieli pewność, że to dobry wybór. Tworzymy książki z pasją, indywidualizmem i humorem. Dzięki temu ich lektura sprawia frajdę i dzieciom, i dorosłym. Dbamy, aby były nie tylko zabawne, ale przede wszystkim mądre. Nasze książki traktują o sprawach istotnych dla dziecka, pomagają w poznawaniu i oswajaniu świata, uczą myśleć i rozwijają wyobraźnię. Budują system wartości małego człowieka oparty na szacunku do innych, kształtują kulturę uczuć i obyczaje. Troszczymy się, aby były piękne, wzbogacały słownictwo i rozwijały poczucie estetyki najmłodszych. Bo wiemy, że KULTURA ZACZYNA SIĘ OD DZIECKA.

 

Katarzyna Szantyr-Królikowska
Redaktor naczelna

 

„To idealne książki środka, utrzymane na bardzo wysokim poziomie, pełne ciepła i osadzone w polskiej tradycji literatury dla dzieci, a przy tym bezpieczne dla tych, którzy nie zachwycają się awangardową sztuką współczesną i nie chcą rozmawiać ze swoimi latoroślami o meandrach seksualności ani eksplorować tematu tabu. Właśnie te cechy sprawiają, że Bajka zbiera laury branżowe, wygrywa plebiscyty czytelnicze i co najważniejsze, łagodnie i kompetentnie wprowadza maluchy w świat literatury i sztuki”. Anna Brzezińska,
pisarka, felietonistka
„Wysokich Obcasów Extra”,
współpracuje z „Polityką”
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl