O Bajce

Szanowni Państwo!

Bajka to koncept byłych redaktorów naczelnych Świerszczyka i Misia – czasopism, na których wychowały się trzy pokolenia Polaków. Ta tradycja zobowiązuje!

Wydawnictwo debiutowało jesienią 2009 roku, wprowadzając na rynek kilkanaście premierowych tytułów. Dziś w naszym katalogu jest ich ponad sto! W tym nowe lektury szkolne i serie wydawnicze dla dzieci w różnym wieku.

Od początku specjalizujemy się w polskiej literaturze dziecięcej z najwyższej półki. Ignorujemy rynkowe targowisko próżności, polegające na nieustannej pogoni za nowościami, i nie ulegamy czytelniczym modom narzucanym przez media społecznościowe. Wydajemy książki bez pośpiechu, starannie i z namysłem – tylko znakomicie napisane i zawsze pięknie ilustrowane. Stawiamy na wyobraźnię i uniwersalne wartości.

Nasz koncept wydawniczy doceniają różne gremia jurorskie. Aż ośmiokrotnie wygraliśmy konkurs Empiku Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka”, w którym o zwycięstwie przesądza zarówno nominacja ekspertów, jak i wybór Czytelników. Możemy się też pochwalić prestiżową Książką Roku Polskiej Sekcji IBBY, Dużym Dongiem czy Nagrodą Literacką m.st. Warszawy. Nasze tytuły regularnie trafiają na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, Złotą Listę „Cała Polska czyta dzieciom” oraz na międzynarodową listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium (to największy w Europie ośrodek badawczy nad książką dla młodego czytelnika).

Tworzymy książki z pasją, indywidualizmem i humorem. Dzięki temu ich lektura sprawia frajdę i dzieciom, i dorosłym. Dbamy, aby były nie tylko zabawne, ale przede wszystkim mądre. Nasze książki traktują o sprawach istotnych dla dziecka, podejmują z Czytelnikiem inteligentny dialog, pomagają mu w poznawaniu i oswajaniu świata, uczą myśleć i rozwijają wyobraźnię, która sprawia, że człowiek dostrzega i rozumie więcej. Budują system wartości oparty na szacunku do innych, kształtują kulturę uczuć i obyczaje. Troszczymy się, aby bajki z Bajki były piękne, wzbogacały słownictwo i rozwijały poczucie estetyki najmłodszych. Bo wiemy, że KULTURA ZACZYNA SIĘ OD DZIECKA.

Katarzyna Szantyr-Królikowska
Redaktor naczelna

 

„To idealne książki środka, utrzymane na bardzo wysokim poziomie, pełne ciepła i osadzone w polskiej tradycji literatury dla dzieci, a przy tym bezpieczne dla tych, którzy nie zachwycają się awangardową sztuką współczesną i nie chcą rozmawiać ze swoimi latoroślami o meandrach seksualności ani eksplorować tematu tabu. Właśnie te cechy sprawiają, że Bajka zbiera laury branżowe, wygrywa plebiscyty czytelnicze i co najważniejsze, łagodnie i kompetentnie wprowadza maluchy w świat literatury i sztuki”. Anna Brzezińska,
pisarka, felietonistka
„Wysokich Obcasów Extra”,
współpracuje z „Polityką”
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl