Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy, polski hymn, Pieśń Legionów Polskich we Włoszech
  • promocja

Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy

Opis

Tekst: Małgorzata Strzałkowska
Ilustracje: Adam Pękalski
Oprawa twarda
Format: 210 x 270 mm
Stron: 64
Cena katalogowa: 39,90 zł
ISBN 978-83-65479-97-6
Premiera: 15 marca 2022, wydanie 3
Wiek: dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 

Książka z kodami QR


Najlepsze kompendium wiedzy o polskim hymnie! W nowym, jeszcze ciekawszym wydaniu z kodami QR! Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” Te słowa i towarzyszącą im melodię poznajemy, zanim pójdziemy do szkoły i zanim w pełni zrozumiemy, co znaczy słowo „Polska”. A generał Dąbrowski, dumnie maszerujący „z ziemi włoskiej do Polski”, pojawia się w dziecięcej wyobraźni jako jeden z pierwszych sławnych Polaków i godnych naśladowania bohaterów. Przywykliśmy do tego, że „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiewa w chwilach ważnych i uroczystych. Od najmłodszych lat wzrusza nas i przejmuje. Daje świadectwo naszej tożsamości i nas jednoczy.

Ale czy wiemy, jak to się stało, że właśnie ta pieśń została polskim hymnem narodowym?

Czy znamy wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” i potrafimy je poprawnie zaśpiewać? Czy w pełni rozumiemy ich sens?

Książka opowiada o narodzinach „Mazurka Dąbrowskiego”, o drodze, jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się z żołnierskiej „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” w pieśń narodową i hymn państwowy, a także o ludziach w sposób szczególny z nią związanych. Porządkuje rozproszone informacje dotyczące polskiego hymnu w ciekawe i przydatne kompendium. Dzięki podziałowi na dwie części: CO KAŻDY POLAK O HYMNIE WIEDZIEĆ POWINIEN oraz DLA WNIKLIWYCH sięgnąć po nią może czytelnik w każdym wieku.

Nowe wydanie wzbogacono o kody QR z unikatowymi nagraniami historycznych wersji „Mazurka Dąbrowskiego”, w tym z sześciozwrotkową „Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech” opracowaną według rękopisu Józefa Wybickiego z 1797 roku i zapisu nutowego z 1800 roku. 

Książka wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

 

 


 

Drukuj
Nasza cena: 29,90 zł zawiera rabat 45% 39,90 zł 29.90
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 29,90 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
Cena w innych sklepach: 39,90 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl