Florka

Florka

Florka to najlepsza literacka przyjaciółka przedszkolaków! Ta mała rezolutna ryjówka bacznie obserwuje świat i zabawnie go komentuje, wspierając małych Czytelników w ich wielkich problemach.

Prowadzi pamiętnik, robi zapiski, pisze listy do babci i mejle do kolegi. Towarzyszy dzieciom już od 20 lat! Pierwszy odcinek przygód Florki ukazał się na łamach nieistniejącego już czasopisma „Miś”, kiedy jego redaktorem naczelnym był Piotr Rychel. Od tamtego czasu Roksana Jędrzejewska-Wróbel i graficzka Jona Jung stworzyły wspólnie pięć bestsellowych książek o Florce, które miały kilka wydań i liczne dodruki.

Na ich podstawie  powstał w 2014 roku liczący aż trzy sezony (po 13 odcinków każdy) animowany serial „Pamiętnik Florki”. Była to pierwsza tak duża polska produkcja od czasów „Bolka i Lolka”!

Florka jest też laureatką różnych konkursów. Otwierająca serię książka „Z pamiętnika ryjówki” została obsypana nagrodami (m.in. Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego, BESTSELLERek 2008), a ostatnia część cyklu pt. „Zapiski ryjówki” zwyciężyła w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2017. Cała seria wpisana jest na prestiżową Złotą Listę „Cała Polska czyta dzieciom”.

W przygotowaniu jest szósty tom przygód małej ryjówki.

Florka. Zapiski ryjówki
Florka. Zapiski ryjówki

Piąty tom przygód sympatycznej ryjówki (nauka jazdy na rowerze, dzielenie się z innymi, wizyta u dentysty, obcy, branie bez pytania).

 

Nasza cena: 39,90 zł
Florka. Listy do Józefiny
Florka. Listy do Józefiny

Drugi tom przygód sympatycznej ryjówki (w domu Florki pojawia się dziwne zjawisko zwane młodszym rodzeństwem).

Nasza cena: 29,20 zł 39,90 zł
  • promocja
Florka. Z pamiętnika ryjówki
Florka. Z pamiętnika ryjówki

Poznajemy Florkę, jej rodzinę, przyjaciół i sąsiadów z Ryjewa.

 

 

Nasza cena: 29,20 zł 39,90 zł
  • promocja
Florka. Listy do babci
Florka. Listy do babci

Trzeci tom przygód sympatycznej ryjówki (wakacje nad morzem, pierwszy dzień w przedszkolu, wizyta w teatrze, zakupy w markecie, lalka Barbara).

 

Nasza cena: 25,20 zł 29,90 zł
  • promocja
Florka. Mejle do Klemensa
Florka. Mejle do Klemensa

Czwarty tom przygód sympatycznej ryjówki (pobyt w szpitalu, prawdziwi i fałszywi przyjaciele, kłamstwo).

 

Nasza cena: 25,20 zł 29,90 zł
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl