W twoim kuferku:

książek: 0

wartość: 0,00 zł

w kuferku

Cukrowe miasteczko

Dostępność
duża ilość
Cena: 25,20 zł
brutto
Cena netto: 24,00 zł
Cena w innych sklepach: 29,90 zł
sztuk:
wrzucam

Tekst: Danuta Gellnerowa
Ilustracje: Agnieszka Żelewska
Oprawa twarda, folia matowa
Format: 205 x 250 mm
Stron: 60
Waga: 420 g
Cena okładkowa: 29,90 zł
ISBN 978-83-61824-59-6
Premiera: kwiecień 2013
Wiek: 4+


Za siódmą górą,
za siódmą rzeczką
było maleńkie
z cukru miasteczko…

Przepięknie ilustrowany przez Agnieszkę Żelewską zbiór wierszy i wierszyków dla dzieci autorstwa Danuty Gellnerowej  –  nieżyjącej już poetki, niegdyś doskonale znanej rodzicom i dziadkom z „Misia”, „Świerszczyka” czy „Płomyczka”. Jej lekkie pióro, wielka fantazja, ogromna wrażliwość, umiłowanie przyrody połączone z baczną obserwacją, humor (zabawa zarówno językiem, jak i sytuacją) sprawiają, że zebrane w „Cukrowym miasteczku” poetyckie miniatury z pewnością zawładną wyobraźnią kolejnego pokolenia małych czytelników…

Nim się spostrzeżemy, minie rok – od cudownie złotego lata, przez bajecznie kolorową, czasami przewrotną (szczególnie u fryzjera!) jesień i lodowatą, białą zimę, po krokusową wiosnę. A potem znów będzie lato, gdy zaczniemy czytać ten tomik od nowa. Gdyż jak każdy dobry zbiór wierszy – i ten chce się czytać jeszcze raz, i jeszcze.

Antologia ze wstępem Doroty Gellner (córki Danuty Gellnerowej) ukazuje się w 10. rocznicę śmierci Poetki – aby ocalić od zapomnienia Jej utwory dotąd niepublikowane lub rozproszone w czasopismach i podarować te niewątpliwe skarby polskiej literatury dla dzieci nowym czytelnikom.

Książka wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.


Książkę polecają:

Gaga

Sklep internetowy Shoper.pl