W twoim kuferku:

książek: 0

wartość: 0,00 zł

w kuferku

Świstawka

Posłuchaj
Dostępność
duża ilość
Cena: 29,40 zł
brutto
Cena netto: 28,00 zł
Cena w innych sklepach: 34,90 zł
sztuk:
wrzucam

Tekst i ilustracje: Maria Szajer
Oprawa miękka ze skrzydełkami, szyta nićmi,
folia jedwabista + wybiórczo lakier UV
Format: 190 x 210 mm 
Stron: 216
Waga: 420 g
Cena okładkowa: 34,90 zł 
ISBN 978-83-61824-42-8
Premiera: marzec 2012
Wiek: 5+


Nieustraszeni poszukiwacze Maminej Świstawki

W życiu każdego świstaka najważniejsza jest świstawka. Wie o tym nawet najmniejsze świstaczątko. Kiedy więc pewnego dnia ginie Świstawka Mamy, zadziorna Ziutka i jej trochę niesforni bracia wyruszają na poszukiwania. I chociaż przyjdzie im stanąć oko w oko z Wiedźmą Bździnduchą znad Bardzo Głębokiej Szczeliny, pokonać Wielkie Góry czy obejść Martwy Staw, choć trzeba będzie uniknąć wielu pokus i zwycięsko wyjść z niejednej próby, choć niektórzy czasem przysną (a raczej: czasem się obudzą), innym zaś zdarzy się pyskować, wymądrzać czy obrażać, a wszystkim – trząść ogonkami ze strachu, to przecież nie przestaną szukać Maminej Świstawki.

Tymczasem nieopodal, w Miasteczku, Klementyna i Łukaszek mają już dość panoszącego się Smoka Cherlawego I...

„Świstawka” Marii Szajer to pełna zaskakujących zwrotów akcji, czasem śmieszna, to znów wzruszająca opowieść o nieoczywistych marzeniach i szalonych pomysłach, niespodziewanej odwadze i zrozumiałym lęku, zaskakujących przyjaźniach i nie zawsze słodkim braterstwie; o głupocie tyranii i sile wiary w siebie.

Warto więc ruszyć z siedmioma ogoniastymi na wielką wyprawę nieustraszonych poszukiwaczy Maminej Świstawki, poznać gadatliwego Alojzego Wąsika, milczącą Białą Owcę, indywidualistę boberka Szuwarka, małego Potwora w skórze Sierotki – i na własne oczy przekonać się, że „Nie wszystko jest tym, czym się wydaje” (skoro rycerz potrafi drzemać... w najmniej odważnym z nas).


Książkę polecają:

Gaga

Sklep internetowy Shoper.pl