Orzeł Biały. Znak państwa i narodu

Opis

Tekst: Alfred Znamierowski
Przedmowa do książki: prof. dr hab. Jan Żaryn
Oprawa twarda, folia błyszcząca
Format: 210 x 270 mm
Stron: 96
Cena okładkowa: 29,90 zł
ISBN 978-83-65479-03-7
Premiera: maj 2016
Wiek: dla dzieci, młodzieży i dorosłych


Jaki znak twój?

Wszyscy znamy legendę o tym, jak Lech wybudował gród, który na pamiątkę orlego gniazda nazwał Gnieznem… Ta sama legenda głosi, że Lech przyjął Orła Białego za herb swój i swych następców – książąt i królów Polski.

Orzeł Biały to najstarszy symbol polskiej państwowości i nasz najważniejszy symbol narodowy, od którego wzięła barwy polska chorągiew, a później biało-czerwona flaga.

Ale czy wiemy, który z królów i w jakich okolicznościach uczynił Orła Białego herbem Polski? Bo przecież władcą tym nie był ów legendarny Lech… Dlaczego znakiem państwa polskiego został właśnie orzeł? Jak zmieniał się jego wizerunek na przestrzeni wieków?

Który z ptaków jest polskim godłem? Okazuje się, że nie jest nim bielik!

Czym różni się godło od herbu? Czy Orzeł Biały jest godłem, czy herbem Rzeczypospolitej Polskiej?

Autor książki – wybitny heraldyk i weksylolog – przedstawia wiele fascynujących faktów i ciekawostek o Orle Białym, których próżno szukać w innych publikacjach.

Zwięzły tekst, kilkaset barwnych zdjęć i rysunków (wiele z nich to unikaty!) oraz bogactwo informacji, w tym zamieszczony na końcu Słowniczek heraldyczno-weksylologiczny, czynią z tej książki kompendium niezbędne w każdym polskim domu.


 

25.20
Cena w innych sklepach: 29,90 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl